mtbo.cz - MTBO - mountain bike orienteering

Description: Mountain bike orienteering - MTBO, orientační závody horských kol

mtbo (29) bike-o (4) mountain bike orienteering (2) český svaz orientačních sportů (2) orientační závody horských kol (1) o-biker (1) o-bikeři (1) o-bajker (1) o-bajkeři (1)

Example domain paragraphs

Mistrovství světa v MTBO 2023 skončilo závodem štafet v Nové Pace. Česká mužská štafeta v sestavě Stránský, Ludvík, Bogar potvrdila skvělou výkonnost a v závodě zvítězila před Litvou a Švýcarskem. Neztratily se ani ženy, když štafeta Kubínová, Kamererová, Tichovská dojela třetí za Francií a vítěznými Finkami.

V Jabkenicích proběhl čtvrtý závod Mistrovství světa MTBO. V dramatickém, rychlém a velmi kontaktním závodě s hromadným startem se z vítězství radovali čeští reprezentanti Martina Tichovská a Vojtěch Ludvík. Úspěšná byla i juniorská výprava, stříbrnou medaili vybojovala Sofie Stránská.

Třetí závod Mistrovství světa v MTBO přepisoval historické tabulky úspěchů českého týmu. Krátkou trať Češi zcela ovládli, když druhou letošní obhajobu mistrovského titulu Kryštofa Bogara podtrhli vítězstvím i junioři Adam Černík a Sofie Stránská. V elitních kategoriích získali navíc bronzové medaile Vojtěch Ludvík a Martina Tichovská. Mistryní světa v kategorii žen se stala Britka Emily Benham Kvale.